Skip to main content
banner Ferie z BWA

Ferie z BWA

Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało bogaty program edukacyjny na zbliżające się ferie zimowe. Oferta nasza kierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Na nasz program składają się: warsztaty, spotkania, event, wernisaż wraz z oprowadzaniem autorskim. Wszystkie wydarzenia i warsztaty są bezpłatne. Szczegółowy harmonogram wraz z opisami poszczególnych działań znajdziecie niżej.

plakat Ferie z BWA


Program wydarzeń:

18, 25 stycznia, godz. 14.30
“Bliżej sztuki”
Zajęcia z historii sztuki skierowane do ostrowieckich seniorów, a w czasie ferii również do ich wnuków. Zajęcia organizowane w murach BWA w ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Prowadzący – Zbigniew Sawaryn.

18, 20, 25 i 27 stycznia, godz. 13.00
“Kolorowe gobeliny”
Cykl czterech spotkań warsztatowych, w trakcie których uczestnicy zostaną zapoznani z tematyką żywiołów w sztuce oraz z podstawowymi technikami tkackimi.  W trakcie zajęć dzieci wykonają pod okiem instruktorki minigobeliny makatki – każdorazowo w stylistyce jednego z żywiołów (woda, powietrze, ziemia, ogień). Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 15 lat, czas trwania ok. 1,5 h. Warsztaty poprowadzą pracownicy BWA, instruktor z zakresu podstawowych technik tkackich – Anita Wójcik.

26 stycznia, godz. 17.00
Let’s talk about art
Inauguracja „Chatters Club” – Językowego Klubu Dyskusyjnego dedykowanego sztuce. Zajęcia skierowane są do uczniów starszych klas podstawowych, liceów oraz dorosłych mieszkańców miasta. Tematyka pierwszych zajęć będzie związana z prezentowaną ekspozycją, w tym ekologią, rolą sztuki w walce o ochronę środowiska oraz tematem wiodącym ferii, czyli żywiołów w sztuce. Zajęcia prowadzić będą pracownicy BWA oraz liderzy ostrowieckiego Klubu Dyskusyjnego – Marta Dobrowolska – Wesołowska oraz Mohamed Madkour.

18 – 21 oraz 25 – 28 stycznia, godz. 10.00
“Mały Architekt” – warsztaty dla dzieci
Poznamy budynki, z Polski i ze świata a także z naszego rodzinnego Ostrowca. Będziemy się rozciągać i przeciągać, liczyć, mierzyć i rysować. Wybierz się na spacer po świecie architektury wraz z Małym Architektem. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7+. Zajęcia poprowadzi historyk sztuki Wojtek Mazan w oparciu o „Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta”, wydawnictwo Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Ilość miejsc – 10 osób

28 stycznia, godz. 18.00
Wernisaż wystawy
GROUND & AIR CONTROL Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

29 stycznia, godz. 11.00
Oprowadzanie autorskie po wystawie GROUND & AIR CONTROL Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

30 stycznia, godz. 11.00
“Zapamiętajmy tę chwilę…”
Event organizowany w ramach obchodów Dni Babci i Dziadka – zaproszenie wnuków i dziadków do wspólnego zwiedzania wystawy oraz wykonania pamiątkowych zdjęć połączone z warsztatami kreatywnymi, w trakcie których uczestnicy wykonają artystyczne ramki na pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie w murach Biura Wystaw Artystycznych ma na celu tworzenie przestrzeni dla dialogu międzypokoleniowego, a także prezentacji galerii jako „trzeciego miejsca”, czyli przestrzeni do odpoczynku i samorozwoju ostrowczan. Warsztaty poprowadzą pracownicy BWA oraz instruktor Anita Wójcik.

Wszystkie wydarzenia i warsztaty są bezpłatne.

Zapisy przyjmujemy w sekretariacie Biura Wystaw Artystycznych lub pod nr telefonu 41 263 20 48


Udział dziecka w warsztatach jest równoznaczny ze zgodą na wykorzystanie zdjęć z wizerunkiem dziecka oraz jego prac wykonanych podczas warsztatów, na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św., profilach internetowych zarządzanych przez BWA oraz w mediach, w celu informacji i promocji BWA.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content