Skip to main content

Jestem Ostrowczaninem – notes młodego artysty. Warsztaty artystyczne

Od początku września w ostrowieckim BWA można zwiedzać dwie interesujące wystawy – „Liberatorium” Radosława Nowakowskiego oraz prezentację pochodzącego z Ostrowca Świętokrzyskiego Adriana Wykroty. Wystawom towarzyszy bogata oferta edukacyjna. Ekspozycje są elementem pierwszej edycji Festiwalu Sztuk BrowArt, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Obecne wystawy to dobry start w rozpoczynającym się roku szkolnym. Są doskonałym pretekstem do rozmów o sztuce, edukacji oraz roli literatury i książek w naszym codziennym życiu, w mocno stechnicyzowanym świecie. Tym razem po zwiedzaniu ekspozycji proponujemy wykonanie własnych artystycznych książek w stylu „pop-up”. My zdecydowaliśmy się na roboczy tytuł „JESTEM OSTROWCZANINEM – Notes Młodego Artysty”, czyli dodatkowo chcemy poruszać wątki lokalne oraz temat tożsamości kulturowej. Forma książki każdorazowo dostosowana jest do danej grupy wiekowej uczestniczącej w zajęciach, a każdy uczestnik, po warsztatach, zabiera swoją pracę do domu, by móc z nią dalej pracować – mówi dyrektorka ostrowieckiego BWA Justyna Łada.

ADRAN WYKROTA

JAKA PIĘKNA KATASTROFA, CZYLI ZAPISKI Z CZASÓW PANDEMII

Ekspozycja składa się z kilku rozdziałów – fotografii, filmów, instalacji i dźwięków. Są to „notatki” autora z czasu pandemii, gdzie tematy społeczne przeplatają się z jego personalnymi przemyśleniami.

LIBERATORIUM RADOSŁAW NOWAKOWSKI

Wystawa autorskich książek, w których proces powstawania artysta zaangażowany jest całkowicie: od pomysłu, poprzez treść, po wykonanie okładki. Specjalnie do ekspozycji w BWA Ostrowiec artysta przygotował przestrzenną wersję książki przedstawiającej ulicę Sienkiewicza w Kielcach.

 

CENNIK – ZWIEDZANIE:

Bilet normalny: 5 zł
Bilet ulgowy: 3 zł
Bilet dla dzieci do 7 lat: 1 zł

W środy obowiązuje bilet specjalny dla wszystkich zwiedzających w cenie 1 zł

Oprowadzanie po wystawie: 20 zł

OFERTA WARSZTATÓW

Oprowadzanie po wystawie wraz z udziałem
w warsztatach, gdzie uczestnicy mają okazję wykonać własną książkę – JESTEM OSTROWCZANINEM – Notes Młodego Artysty. Do jej wykonania korzystamy z kolorowych kart papieru oraz naturalnych materiałów. Wycinamy, wyklejamy i ozdabiamy, także za pomocą technik pop-up.

Forma książki każdorazowo dostosowana jest do danej grupy wiekowej uczestniczącej w zajęciach. Każdy uczestnik, po warsztatach, zabiera swoją pracę.

KOSZT UDZIAŁU ZA OSOBĘ – 10 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content