Skip to main content
Mały książę konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny “MAŁY KSIĄŻĘ”

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO  „MAŁY KSIĄŻĘ”:
I miejsce – Wiktoria Pawłowska
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach
Opiekun: Edyta Kaptur
“Za urzekającą subtelnym oniryzmem interpretację cytatu. Za drobiazgową, mieniąca się mnóstwem szczegółów a jednocześnie lekką i świeżą kompozycję utrwaloną w unikatowej technice malarstwa na desce.”
Nagroda: Tablet ufundowany przez radnego miejskiego Kamila Kutrybę
II miejsce – ex-aequo
Karolina Jasińska
I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim
Opiekun: Joanna Gibalska
“Za pracę świadczącą o opanowaniu niełatwej techniki akwareli wymagającej pracowitości i precyzji.”
Dominika Starzomczyk
Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim
Opiekun: Agnieszka Niewadzi
“Za zaawansowany warsztat malarski pozwalający tworzyć w klasycznej technice malarskiej – oleju na płótnie. Za wykonanie obrazu skomplikowanego na niewielkiej, niemal miniaturowej powierzchni.”
Nagroda: Sztaluga stołowa z kompletem farb olejnych
III miejsce – ex-aequo
Roksana Chmurzyńska
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach
Opiekun: Edyta Kaptur
“Za uciekający od oczywistości i banału surrealistyczny pomysł na ilustrację oraz za oszczędną kreskę zdradzającą rodzącego się dobrego rysownika.
Kornelia Skrzypek
Opiekun: Anna Stronska
“Za świadomość artystyczną objawiającą się w reinterpretacji romantycznego motywu ikonograficznego oraz za opanowanie warsztatu malarskiego umożliwiającego tworzenie obrazów wielkoformatowych.”
Nagroda: Walizka pełna przyborów rysowniczych i malarskich
Wyróżnienia
Oliwia Chmioła – II Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Św. Opiekun: Barbara Podsiadło
“Za umiejętność stworzenia autonomicznego, baśniowego świata. Za zauważalny zmysł ilustratorski, który kojarzący się ze świetną tradycją polskiej ilustracji dla dzieci.”
Natalia Forma – Publiczne Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Opiekun: Ewa Goworowska
“Za umiejętność stworzenia subtelnego pejzażu wyłącznie jedną barwą.”
Diana Góralska – III Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św. Opiekun: Lucyna Książek
“Za oryginalny pomysł i realizację ażurowej pracy plastycznej i tym samym wyjście poza konwencję płaskiego obrazu.”
Mateusz Kogut – Zespół Edukacyjno-Przedszkolny „Szkoła z Pasją” w Ostrowcu Św. Opiekun: Paulina Domagała
“Za najbardziej żywiołową i nieokiełznaną pracę konkursu. Za odwagę odejścia od realistycznego przedstawienia w stronę ekspresjonistycznych form.”
Nagrody książkowe ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św.
 Konkurs “Mały Książę” rozstrzygnięty – news Lokalnej.24


Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza 23 marca o godzinie 11.00 na rozstrzygnięcie międzypowiatowego konkursu plastycznego „Mały Książę”. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac głównie z Ostrowca, ale także z Kielc, Starachowic Stąporkowa czy Waśniowa. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w sali Kina Etiuda, natomiast prace konkursowe prezentowane będę w nowej siedzibie BWA Ostrowiec na trzecim piętrze tegoż budynku (aleja 3 Maja 6).
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zilustrować jeden z pięciu cytatów pochodzących z książki Antoine de Saint-Exupery-ego „Mały Książę”. Zadaniem konkursu jest także upowszechnianie wiedzy na temat kultury francuskiej i co należy dodać jest on wydarzeniem towarzyszącym BleBląRóż czyli Dniom Kultury Francuskiej odbywającym się w Ostrowcu w dniach 22-24 marca, a którym partneruje BWA Ostrowiec.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. “Mały Książę”. Konkurs ma charakter międzypowiatowy i jest skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na prace plastyczne czekamy do 10 marca. Wszelkie informacje dotyczące zasad konkursu znajdą Państwo w regulaminie. W razie niejasności, prosimy o kontakt z BWA Ostrowiec.

UWAGA! Praca konkursowe składać należy osobiście w nowej siedzibie BWA Ostrowiec – aleja 3 Maja 6, budynek kina Etiuda, II piętro lub drogą pocztową (nie liczy się data stempla pocztowego, ale termin dostarczenia przesyłki do naszej siedziby).

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO “MAŁY KSIĄŻĘ”

 I. Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

II. Cele konkursu

 • Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na zadany temat.
 • Promowanie i kształtowanie takich wartości ogólnoludzkich jak przyjaźń i miłość.
 • Upowszechnianie wiedzy na temat kultury francuskiej.

III. Zasady i warunki uczestnictwa

 • Uczestnicy
  Konkurs ma charakter międzypowiatowy i jest skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnikami konkursu może być młodzież w wieku od 12 do 19 lat.
 • Tematyka
  Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej ilustrującej jeden cytat z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery, wybrany z listy podanej przez Organizatora konkursu. Cytaty do zilustrowania w konkursie plastycznym „Mały Książę”:
 1. Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
 2. Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź.
 3. Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół.
 4. Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża…
 5. Stajesz się odpowiedzialny zawsze za to co oswoiłeś.
 • Technika Do konkursu można złożyć prace na podłożu płaskim.  Nie będą przyjmowane prace na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby czy prace z plasteliny itp. Technika wykonania pracy jest dowolna, np.: tempera, akwarela, pastel, tusze kolorowe, ołówek, węgiel, linoryt, drzeworyt, monotypia, collage itp. Dopuszczalny wymiar prac: min. A4, max 100×70 cm. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Prace grupowe nie będą oceniane! Prosimy nie oprawiać i nie rolować prac. Prace powinny być zapakowane i zabezpieczone! Prac dostarczanych bez opakowania nie będziemy przyjmować! Na opakowaniu prosimy koniecznie umieścić dopisek „MAŁY KSIĄŻĘ”.
 • Identyfikacja pracy plastycznej
  Prace muszą być na odwrocie czytelnie opisane: – imię i nazwisko autora – wiek autora – numer wybranego cytatu – adres szkoły lub placówki, numer telefonu – imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem została wykonana praca. Opis pracy przysłanej indywidualnie: – imię i nazwisko – wiek – adres zamieszkania, telefon, e-mail – imię i nazwisko opiekuna, który zachęcił do wzięcia udziału w konkursie (np. rodzica, cioci, wujka, nauczyciela, instruktora itd.)
 • Termin i miejsce nadsyłania prac
  Pracę należy przesłać pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście. Nie liczy się data stempla pocztowego, ale termin dostarczenia przesyłki do naszego ośrodka. Prosimy więc o odpowiednio wcześniejsze nadanie paczek na poczcie i zwrócenie uwagi na opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. Prace należy dostarczyć lub zgłosić do 10 marca 2017 roku do godziny 17.00. W związku z planowanym przeniesieniem siedziby BWA Ostrowiec w najbliższym czasie, o aktualne miejsce dostarczenia prac należy dowiadywać się telefonicznie.
 • Informacja i wyjaśnienia Informacji i wyjaśnień udziela opiekun konkursu Anna Kutryba, tel. 41 263 20 48 lub 694 942 112 (w godz. 9-16), e-mail: sekretariat@bwa.ostrowiec.pl Informacje dotyczące konkursu i laureatów regularnie pojawiają się na stronie internetowej BWA Ostrowiec: www.bwaostrowiec.pl.

IV. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników
Jury powołane przez organizatora przyzna trzy atrakcyjne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Jury dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych nagród. O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani do 17 marca 2017 r. Wręczenie nagród odbędzie się 23 marca 2017 o godzinie 11.00  w kinie Etiuda, aleja 3 Maja 6.

V. Informacje dodatkowe

 • Wszystkie prace przechodzą na własność BWA Ostrowiec i nie podlegają zwrotowi.
 • Organizator zastrzega sobie prawo bezpłatnej reprodukcji i wykorzystania zdjęć nagrodzonych prac.
 • Organizator oświadcza, że wszystkie dane osobowe będą wykorzystane jedynie w celach informacyjnych dotyczących konkursu. Jednocześnie uczestniczący w jakikolwiek sposób w konkursie (jako autor prac lub opiekun) zgadzają się na przetwarzanie danych osobowych w celach informacyjnych dotyczących konkursu.
 • Wszelkie sprawy nie uwzględnione w regulaminie rozstrzyga Organizator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content