Skip to main content

OFERTA EDUKACYJNA dla dzieci i młodzieży w BWA Ostrowiec | Oprowadzanie po wystawie i warsztaty |

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do zwiedzania nowej wystawy „Argonautka” Małgorzaty Kopczyńskiej – utalentowanej poznańskiej rzeźbiarki, pochodzącej z wyjątkowej, artystycznej rodziny.
Rzeźby i obiekty artystki przeniosą nas do magicznego świata mitologii greckiej, która od wieków stanowi jedno z najważniejszych źródeł inspiracji dla sztuki w wszelkim wymiarze, a dla ludzi jest drogowskazem i próbą zrozumienia mechanizmów ludzkiej i boskiej natury. Choć od powstania mitów minęły całe tysiąclecia to pytania dotyczące naszego losu są nadal aktualne, a mitologia nie jest tylko zbiorem przedziwnych historii a swoistą kulturową tkanką wszystkich epok.
Argonauci wyprawili się w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu złotego runa – przypomnimy sobie tą historię i otworzymy dyskusję, czy jesteśmy argonautami naszych czasów? Czy złote runo jest warte ofiary? Czy naszym życiem rządzi przypadek czy przeznaczenie?
Wyjątkowe rzeźby i obiekty Małgorzaty Kopczyńskiej pięknie ilustrują wiele wątków nie tylko o mitycznych podróżach ale również o kobietach i podbojach kosmosu. Kim była jedyna kobieta w drużynie argonautów i dlaczego kobiety lepiej sprawdzają się w kosmicznych misjach – o tym dowiecie się w trakcie quizu i zabawy w poszukiwanie złotych kart podczas doświadczania nowej wystawy.

Wystawa Argonautka świetnie koresponduje z aktualną wystawą „Spirit” Anatomy Jósefiny Alanko. Alankany to przestrzenne prace nawiązujące do sił natury i witalności, sfery duchowości i magicznej mitologii. To zaproszenie do rozważań jak miejsce pochodzenia, czyli pełna kontrastów Finlandia, wpływa na twórczość Alanko – jakie są jej inspiracje i jakie przesłanie chce przekazać. Organiczna abstrakcja z wieloma nawiązaniami do naturalnych form i nieba arktycznej nocy to kolejny dowód na to, że galeria sztuki współczesnej to nowe wrażenia, niespodzianki i głowa otwarta na świat.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży:

ARGO – QUEST po wystawie „Argonautka”
Odkrywanie mitologicznych i kosmicznych ciekawostek ukrytych pośród obiektów, rzeźb i instalacji w przestrzeniach galerii BWA.

ALANKANY
Dzieci wykonają ,,Alankany”(nazwa ta nawiązuje do „Abakanów”- słynnych obiektów tekstylnych polskiej rzeźbiarki Magdaleny Abakanowicz), inspirowane twórczością Józefiny Alanko. Przy użyciu naturalnych płócien i lnianych tkanin oraz palety kolorów towarzyszących ,,Spirit Anatomy” stworzą niepowtarzalne asamblaże z organicznymi kształtami i formami zaczerpniętymi z natury.

Dla grup, które skorzystały już z warsztatów do wystawy Jósefiny Alanko i miały możliwość wykonania własnych „alankanów”, przygotowaliśmy warsztaty księżycowe. Przygotujemy pracę plastyczną z użyciem nietypowych materiałów, zainspirowaną rzeźbami Małgorzaty Kopczyńskiej.

Koszt oprowadzania i warsztatów w specjalnej, przedwakacyjnej cenie: 5 zł / osoba + 20 zł / oprowadzanie całej grupy

BWA Ostrowiec, ul. Siennieńska 54, Ostrowiec Świętokrzyski

Zapisy pod numerem telefonu: 41 263 20 48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content