Skip to main content

TRZY WYSTAWY

Ewa Gawlik Pole widzenia

Teresa Ślusarek Relikty

Rafał Urbański Ślad cyfrowy

wernisaż trzech wystaw odbędzie się 10 września, godz. 18.00

Kurator Artur BartkiewiczEwa Gawlik urodzona w Ostrowcu Świętokrzyskim. Członkini ostrowieckiego Fotoklubu Galerii MCK. Fotografią zajmuje się od 1989 r. W medium fotograficznym najbardziej fascynują ją zagadnienie przemijania oraz malarskość i nieoczywistość przedstawień, które rejestruje. Brała udział w wystawach dorocznych, m.in. w Krakowie, Kielcach, Chełmie, Łodzi, Rzeszowie. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych w Polsce. Jest aktywną uczestniczką plenerów oraz konkursów fotograficznych, w których zdobyła szereg wyróżnień.


Teresa Ślusarek urodzona w 1957 roku. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (ob. Akademia Jana Długosza). Dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego w 1983 roku. Doktorat na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2003 roku. Przewód habilitacyjny na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi w 2016. Prowadzi Pracownię Grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autorka 17 wystaw indywidualnych. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursowych w kraju i za granicą Tworzy w dziedzinie grafiki, fotografii, rysunku. Należy do ZPAP, PSEP, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (SMTG). Obecnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tworzy złożone w swej strukturze prace graficzne, których punktem wyjścia jest tradycyjna technika – linoryt, traktowana jednak na specyficznym podłożu, porzucając funkcjonowanie wyłącznie w dwóch wymiarach.


Rafał Urbański – ur. w 1970 r. Doktor sztuki. Artysta multimedialny, zajmujący się malarstwem, grafiką cyfrową, instalacją i video artem. W 2012 roku rozpoczął prace nad serią malarskich prac interaktywnych pod wspólnym tytułem „QR”, który składa się obecnie z grafik cyfrowych, prezentacji wideo i obiektów multimedialnych. Prace, które tworzy mają na celu skłaniać odbiorcę nie tylko do kontemplacji, ale też do aktywnego współuczestniczenia w odbiorze dzieła. Od 2019 roku pracuje nad cyklem prac multimedialnych pod wspólnym tytułem „Ślad cyfrowy”. W swoich pracach łączy tradycyjne techniki malarskie z najnowszymi osiągnięciami technik cyfrowych. Uczestniczył w ponad stu trzydziestu wystawach w Polsce, Czechach, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainie, Litwie,Estonii, Serbii, Macedonii, Bułgarii, Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Kanadzie i Argentynie.


Bilet: 5 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content