Skip to main content

Warsztaty towarzyszące wystawom “Feralloom” oraz “Złotobiałaczarnoniebieska”

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zwiedzanie dwóch wystaw oraz do wzięcia udziału w warsztatach im towarzyszących. Prezentujemy twórczość uznanych artystów, pochodzących z krakowskiego środowiska artystycznego.

Marta Antoniak ” Feralloom” to zbiór obrazów i obiektów, charakteryzujących się wykorzystaniem nieoczywistej techniki, dzieła Antoniak składają się z zabawek, plastikowych figurek, błyskotek, naklejek i obrazków. Prezentowane prace zatopione w żywicy opowiadają o kondycji współczesnego świata, nadmiernym konsumpcjonizmie, marnotrastwie i nadprodukcji. To wystawa, przy której poruszamy bardzo istotne kwestie ekologiczne!

Tomek Baran “Złotobiałaczarnoniebieska” to fragment twórczości “abstrakcyjnego chuligana”. Na wystawie zobaczmy obrazy, instalacje, w których artysta przekracza granice klasycznego malarstwa abstrakcyjnego – używa farby chlorokauczukowej i tworzy przestrzenne kompozycje z zaskakujących materiałów.

Obie wystawy są pełne barw i tekstur, kryją w sobie wiele znaczeń i treści, czarują bogactwem materii. Sprawdzają się idealnie dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Dla starszych dzieci i młodzieży będą pretekstem do rozmów o popkulturze, macdonaldyzacji świata i naszych potrzeb oraz o tym, ile z tego powodu produkujemy śmieci. Polecamy!

OFERTA WARSZTATÓW TOWARZYSZĄCYCH WYSTAWIE

Dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zwiedzanie połączone z grą i warsztatami:

Widoczki – warsztaty

Inspirując się twórczością Marty Antoniak stworzymy grupowe obrazki – kolaże, nawiązując do popularnej w drugiej połowie XX w., zabawy podwórkowej “Widoczki”, czy “Sekret”. Przy wykorzystaniu różnych, często nieoczywistych materiałów dzieci wykreują barwne, baśniowe obrazki.

Koło fortuny

Zapraszamy do naszej gry, w której dla dzieciaków przygotowaliśmy zbiór zagadek i zadań do rozszyfrowania, losowanych na prawdziwym kole fortuny!

Koszt udziału w warsztatach -5 zł za osobę

Koszt oprowadzania -20 zł za grupę

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych, licealistów i młodzieży:

Upcykling w sztuce, czyli sztuka kolażu

Czym jest kolaż? Kiedy i dlaczego powstał? Co uzyskamy przy spotkaniu przypadkowych skrawków papieru, przy odrobinie wyobraźni? Jaka jest jest różnica między upcyklingiem a downcyklingiem. Na warsztatach zaprezentujemy podstawowe pojęcia, tajniki oraz przykłady kolażu, następnie uczniowie indywidualnie lub w grupach wykonają własny obrazek.

Koszt udziału-5 zł za osobę

Koszt oprowadzania- 20 zł za grupę

Zapisy pod numerem telefonu: 41 263 20 48 lub 665 444 744

 

Udziała w wydarzeniu jest jednoznaczny ze zgodą na wykorzystanie wizerunku

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content