Skip to main content

FINISAŻ WYSTAWY WIELOWYMIAROWOŚĆ PIOTRA LUTYŃSKIEGO

Już w najbliższy piątek22 lipca, wyjątkowo o godz. 19.00, zapraszamy na FINISAŻ wystawy WIELOWYMIAROWOŚĆ Piotra Lutyńskiego połączony ze spotkaniem autorskim.

Ekspozycja w przestrzeniach BWA była prezentowana przez blisko trzy miesiące. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z bogatej oferty warsztatów i wydarzeń związanych z wystawą, za wspólnie spędzony czas i odkrywanie różnych wymiarów Wielowymiarowości Piotra Lutyńskiego.

Piotr Lutyński (ur.1962r.) – malarz, rzeźbiarz, performer, muzyk. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.  Studiował na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jest członkiem Stowarzyszenia Otwarta Pracownia.

Wybrane wystawy: Wielowymiarowość, MCSW Elektrownia, Radom 2021, Budda, Mars i Jeleń, Bunkier Sztuki, Kraków, 2020, Abstrakcja.pl, Muzeum Sztuki Współczesnej, Ołomuniec 2018, Terytorium,  MOCAK, Kraków, 2013, Second Life, Art in General, New York, 2007, Rdzeń, Galeria Zachęta, Warszawa, 2000r.

Jego prace znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego, Bunkra Sztuki i MOCAK-u w Krakowie, Małopolskiej Fundacji Sztuki Nowoczesnej – Znaki Czasu, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Białymstoku, Fundacji dla Śląska w Katowicach, Muzeum w Szamotułach, Galerii Foksal w Warszawie, Galerii Starmach w Krakowie, Galerii Muzalewska w Poznaniu, MCSW Elektrownia w Radomiu oraz u prywatnych kolekcjonerów w kraju i za granicą.

www.piotrlutynski.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content