Skip to main content

Oferta edukacyjna BWA Ostrowiec – 16. Jesienny Salon Sztuki

OFERTA EDUKACYJNA

LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki to wystawa prezentująca prace młodych artystów z całego kraju. Nawiązując do bogatej symboliki lustra prezentowane artefakty – obrazy, rzeźby, instalacje przestrzenne i wideo są intrygującym świadectwem twórczych zainteresowań oraz poszukiwań młodego pokolenia. Tematyka wystawy jest różnorodna i zaprasza do dyskusji na wiele tematów związanych przede wszystkim ekologią, dzieciństwem oraz dorastaniem, ale także ciałopozytywnością, problemami społeczno – politycznymi oraz rolą sztuki i artystów we współczesnym świecie. Bogactwo zagadnień sprawia, że jest to wystawa skierowana do wszystkich grup wiekowych, a oferowane warsztaty są ciekawą propozycją zarówno dla młodych jak i starszych odbiorców.

Przedszkolaki

,,Lustereczko, powiedz przecie…’’

Zadaniem przedszkolaków będzie wykonanie wspólnej pracy- wielkiego lustra, które będzie zbiorem dobrych myśli, cech i postaw. Celem ćwiczenia jest wzmacnianie w dzieciach poczucia własnej wartości oraz podkreślenie, jak wiele nas łączy.

Koszt – 7 zł / osoba. Oprowadzanie 20 zł / grupa

Uczniowie szkół podstawowych

,,Lustereczko, powiedz przecie…’’

Na warsztatach dzieci wykonają z materiałów recyklingowych lusterka, które staną się punktem wyjścia do pracy mającej na celu odszukanie i zamanifestowanie swoich zalet, cech i pozytywnych przekazów lusterka. Przygotowana praca będzie dowodem, że choć wszyscy jesteśmy różni, wszyscy jesteśmy ważni!

Koszt – 7 zł / osoba. Oprowadzanie 20 zł / grupa

Szkoły ponadpodstawowe

Podczas zwiedzania wystawy przyjrzymy się tematyce prac młodego pokolenia. Dowiemy się co fascynuje, interesuje czy złości młodych ludzi. Szczególną uwagę poświęcimy zwycięzcom konkursu. Każda z nagrodzonych prac dotyka ważnej dziedziny naszego życia. Zastanowimy się dlaczego GRAND PRIX otrzymała praca zrobiona z papieru do pieczenia i dlaczego jedna z artystek przedstawiła swój autoportret w formie robaka. Poszukamy wspólnej płaszczyzny – czy poruszane przed laureatów konkursu problemy są tożsame ze światopoglądem odwiedzającej nas młodzieży. Uczniowie wykonają wspólną pracę, która stanie się lustrzanym refleksem, a tak naprawę refleksją na temat otaczającej rzeczywistości.

Koszt – 7 zł / osoba. Oprowadzanie 20 zł / grupa

Wystawa czynna do 28 stycznia 2023 roku.

Zapisy pod nr tel: 41 263 20 48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content