Skip to main content

OFERTA EDUKACYJNA dla dzieci i młodzieży w BWA Ostrowiec | Oprowadzanie po wystawie i warsztaty |

Zapraszamy do korzystania z wiosennej odsłony BWA Ostrowiec i zwiedzenia nowo otwartych wystaw. Aktualnie prezentujemy twórczość młodej, fińskiej artystki Jósefiny Alanko oraz związanego z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” Łukaszem Rudeckim. Wystawa Jósefiny Alanko ,,Spirit Anatomy” to przestrzenne prace nawiązujące do sił natury i witalności, sfery duchowości i magicznej mitologii. To zaproszenie do rozważań jak miejsce pochodzenia, czyli pełna kontrastów Finlandia, wpływa na twórczość Alanko – jakie są jej inspiracje i jakie przesłanie chce przekazać.
,,Święci Świeccy” Łukasza Rudeckiego to ekspozycja, która przybliża najsłynniejsze sportsmenki i sportowców oraz całą paletę emocji związanych z zawodowym osiąganiem sukcesów. Na oprowadzaniu porozmawiamy o trudzie realizacji wyznaczonych celów, o pokonywaniu własnych słabości, o wysokiej cenie zwycięstwa i nieoczywistej stronie sportowego biznesu.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE:

PRZEDSZKOLAKI
Dzieci wykonają ,,Alankany”(nazwa ta nawiązuje do „Abakanów”- słynnych obiektów tekstylnych polskiej rzeźbiarki Magdaleny Abakanowicz), inspirowane twórczością Józefiny Alanko. Przy użyciu naturalnych tkanin oraz palety kolorów towarzyszących ,,Spirit Anatomy” stworzą niepowtarzalne asamblaże z organicznymi kształtami i formami zaczerpniętymi z natury.

SZKOŁA PODSTAWOWA
Przygotowany quiz przybliży dzieciom różne dyscypliny sportu, idee olimpijskie oraz wspólny mianownik ze sztuką i wpływ tych dwóch sfer na rozwój człowieka. Na warsztatach artystycznych dzieci wykonają rzeźbę przestrzenną „Sportowy heros”. Przy użyciu drucików i drobnych elementów nadadzą postaci kształt i sportową pozę z wybranej dziedziny.

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
Jak obecnie wygląda sportowa branża i dlaczego jest to tak lukratywny biznes? Wnioski wysuną się same w trakcie dedykowanej wystawie „Święci świeccy” młodzieżowej debaty oksfordzkiej.
Dla chętnych grup: praca artystyczna ,,Alankany”, czyli obrazy w duchu twórczości Józefiny Alanko. Przy użyciu naturalnych tkanin oraz palety kolorów towarzyszących ,,Spirit Anatomy” młodzież stworzy niepowtarzalne asamblaże z organicznymi kształtami i formami zaczerpniętymi z natury.

Koszt: 6 zł / osoba + 20 zł / oprowadzanie całej grupy

BWA Ostrowiec, ul. Siennieńska 54, Ostrowiec Świętokrzyski

Zapisy pod numerem telefonu: 41 263 20 48

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content