Skip to main content

Zmarł Waldemar Bylak

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 66. lat zmarł Waldemar Bylak – ceniony artysta malarz, poeta, satyryk, pedagog, długoletni pracownik Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Urodził się w 1956 r. w Malawie koło Rzeszowa. W 1976 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, w 1981 r. uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie studiował na Wydziale Malarskim pod kierunkiem Tadeusza Brzozowskiego. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki (w 1988 roku), współtworzył ostrowiecki multidyscyplinarny kolektyw artystyczny “Grupa 10”, uczestniczył w wielu plenerach malarskich oraz wystawach w kraju i za granicą. Pracował m.in. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, Państwowym Ognisku Plastycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, Szkole Podstawowej nr 11 oraz Miejskim Centrum Kultury (do 2019 roku). Na początku lat 90. współtworzył amatorski kabaret artystyczny “Kot” działający przy Cafe Browar i MCK. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim z ramienia Samoobrony RP. Oprócz malarstwa jego pasją były szachy, został mistrzem miasta w szachach internetowych.

W ostatnich latach życia mieszkał w Chmielowie nad Kamienną w gminie Bodzechów.

Zmarł 15 czerwca 2022 roku.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie składa dyrekcja i pracownicy BWA Ostrowiec.

Informujemy, że pogrzeb Waldemara Bylaka artysty-malarza, poety, satyryka, pedagoga odbędzie się w sobotę 25.06.2022 o godzinie 15:00 w Chmielowie gmina Bodzechów.

Foto Andrzej Łada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content