Skip to main content

MARZENA WILK – MALARSTWO/RZEŹBA/SZKŁO

DWIE WYSTAWY W OSTROWIECKIM BWA

7 X TOBOROWICZ ORAZ MALARSTWO, SZKŁO I RZEŹBA MARZENY WILK

Już w najbliższy piątek o godz. 18.00 ostrowieckie BWA zaprasza na wernisaż dwóch wystaw. Swoją twórczość zaprezentuje artystyczna rodzina Toborowiczów oraz pochodząca z Torunia Marzena Wilk.

https://www.lokalnatelewizja.pl/artykul/21826,juz-w-piatek-podwojny-wernisaz-w-ostrowieckiej-galerii

– Zapraszam serdecznie do naszej galerii. Po bardziej awangardowych propozycjach minionego półrocza, w drugim miesiącu wakacji zaprezentujemy bardziej klasyczne formy artystycznej wypowiedzi. W górnej przestrzeni swoją twórczość pokaże rodzina Toborowiczów. Tutaj oś ekspozycji wyznaczać będzie rzeźbiarskie imaginarium prac nestora rodziny – Antoniego Toborowicza, w którego twórczości widać inspiracje sztuką ludową, „wysoką”, ale i przyrodą. Podczas ekspozycji będzie można zobaczyć wykonane przez rzeźbiarza fantazyjne zwierzęta, kwiaty oraz stwory ze świata baśni dopełnione kolorem przez córkę artysty Weronikę Witkowską, która również zaprezentuje swoje prace malarskie. Natomiast malarstwo na deskach ukażą artystyczną osobowość Małgorzaty Toborowicz, a wielkoformatowe płótna utrzymane w duchu abstrakcji – jej córki – Magdaleny Toborowicz – Kuranda oraz zięcia – Pawła Kurandy. Dopełnieniem będą prace Julii Tkaczuk oraz Jakuba Toborowicza, czyli najmłodszych członków tej artystycznej rodziny. Natomiast dolną przestrzeń BWA oddajemy w ręce Marzeny Wilk oraz jej wykonanych głównie w szkle prac zarówno malarskich, jak i rzeźbiarskich – mówi dyrektor BWA Ostrowiec Justyna Łada. –Nieco baśniowy świat naszych twórców będzie również stanowił dobry punkt wyjścia do wakacyjnych i weekendowych warsztatów kreatywnych.

Wernisaże obu wystaw odbędą się w BWA Ostrowiec w najbliższy piątek (29 lipca) o godz. 18.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wirtualny spacer po wystawie

BWA Ostrowiec Świętokrzyski – Wernisaż wystawy Marzeny Wilk MALARSTWO/RZEŹBA/SZKŁO – YouTube

Obie wystawy w przestrzeniach BWA można oglądać do 28 sierpnia 2022 roku.

Marzena Wilk – urodzona w 1995 roku w Toruniu.

Studia doktorskie w Szkole Doktorskiej Academia Artium Humaniorum, UMK w Toruniu, dyscyplina sztuki piękne i konserwacja dzieł sztuki.

Studia na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki (specjalność konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej), UMK w Toruniu

Studia na kierunku Malarstwo (specjalność witraż i szkło artystyczne), UMK w Toruniu. Dyplom pod kierunkiem dr hab. Andrzeja Kałuckiego, prof. UMK i prof. dr hab. Anny Wysockiej, prof. UMK.

Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz autorka sześciu indywidualnych, m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, galerii UAM prof. Niekrasza w Kaliszu czy Torhaus Galerie w Getyndze. Uczestniczka w wielu projektach, plenerach i sympozjach krajowych i zagranicznych. W swoich poszukiwaniach drogi twórczej oscyluje wokół eksperymentów warsztatowych. Tworzy obrazy, rzeźby i instalacje w szkle metodą hutniczą, palnikową i termoformowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content