Skip to main content

„POMIĘDZY” – MORMUL, BARTKIEWICZ, HAJDAMOWICZ

Wernisaż 21 IV 2017 r., godzina 18.00
BWA Ostrowiec
UWAGA NOWY ADRES: aleja 3 Maja 6, III piętro

 

„POMIĘDZY” to nazwa wystawy, realizowanej w ramach projektu badawczego odnoszącego się do relacji czasu mechanicznej rejestracji obrazów do dynamiki procesów zachodzących w czasie rzeczywistym w kontekście poszukiwań twórczych – fotograficznych / filmowych / intermedialnych.
Kierownikiem projektu jest adiunkt Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – dr Jowita Bogna Mormul, zaś uczestnikami – studenci studiów doktoranckich w/w uczelni: Konrad Hajdamowicz i pełniący rolę kuratora wystawy – Artur Bartkiewicz.

JOWITA BOGNA MORMUL mieszka w Warszawie ale prowadzi wykłady z zakresu fotografii, multimediów i analizy obrazu w Instytucie Sztuk Pięknych na UJK w Kielcach. Jako twórca posługuje się różnymi mediami – rysunkiem, malarstwem, fotografią, filmem, dźwiękiem – uzależniając ich dobór od kontekstu danej pracy. Doktorat w zakresie sztuk filmowych w dyscyplinie artystycznej fotografia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Filmowych Telewizyjnych i Teatralnych w Łodzi (2008 r.). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydziału Malarstwa (1997 r.), i Wydziału Grafiki, Katedra Fotografii (1999 r.). Stypendystka nagrody im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej (1996) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki (1996/1997). Od 1998 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, od 2001 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jowita Mormul - Między przypływem a odpływem, 90 x 150 cm

 

ARTUR BARTKIEWICZ (ur. w 1980r.) jest absolwentem ISP Akademii Świętokrzyskiej (ob. Uniwersytet Jana Kochanowskiego) w Kielcach. W 2005 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki. Twórczość z zakresu malarstwa, rysunku, fotografii i działań multimedialnych. Zajmuje się również działalnością kuratorską. Obecny w Kompasie Młodej Sztuki (2012r. i 2014r.). Obecnie doktorant na kierunku Sztuki Piękne w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Artur Bartkiewicz, 70 x 100 cm

 

KONRAD HAJDAMOWICZ (ur. 1990r.) jest absolwentem ISP UJK w Kielcach. Doktorant III roku. W latach 2014-2016 związany z ISP w Kielcach, gdzie prowadził zajęcia ze Struktur Interaktywnych. Laureat Kieleckiego Scyzoryka za najlepszy film w 2015 roku. Prace indywidualne – Busko-Zdrój, Kielce, Maastricht – Holandia, Bundoran – Irlandia, Kütahya – Turcja.

Hajdamowicz jako Andy Warhol - Blue movie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content